Wada serca i niedomykalność lewego przedsionka a ćwiczenia fizyczne

Witam. Rok temu wykryto u mnie wadę serca 1 na 2 stopnia, jak określił lekarz, polegającą na niedomykaniu się lewego przedsionka. Przez to mam dodatkowy skurcz, którego wcale nie odczuwam. Podczas wizyty lekarz powiedział mi tylko, że mogę ćwiczyć na w-fie nic więcej, ale chciałbym zacząć regularnie biegać/pójść na siłownię. Mam 18 lat, ważę 100kg przy wzroście 186cm. Czy mogę bez problemu ćwiczyć, biegać itd? Chcę pójść, ale martwie się, że coś mi się może stać.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie ma czegoś takiego jak niedomykalność przedsionka, podejrzewam że chodzi o niedomykalność zastawki mitralnej? Czy rozmiar lewej komory jest w normie? Jakie ma Pan wartości ciśnienia tętniczego? Jeśli chodzi o siłownie odradzam, z bieganiem też lepiej się wstrzymać, a najlepiej udać się do kardiologa który robił Panu badania, on na podstawie badania i wyników badań stwierdzi czy może Pan uprawiać powyższe sporty, ja mam za mało informacji by to stwierdzić. Póki co radzę zredukować masę ciała a ze sportów zalecam rower, pływanie.