Wypadanie płatków w zastawce mitralnej i niedomykalność w wyniku echa serca

Mam pytanie w echu serca wypadanie platkow w zastawce mitralnej oraz niedomykalność zastawki mitralnej 25-30mmHg o co tu chodzi? Czy ja mam jakąś wadę serca? Czy to trzeba leczyć? Do dam jeszcze że towarzyszy mi ból w klatce piersiowej i kolatanie serca

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

proszę zgłosić się z wynikiem do kardiologa. Możliwe, że zaleci branie B-blokera. Rokowanie jest dobre.

Pozdrawiam.