Waga 8,5 kg u 7-miesięcznego syna

Mam 7 - miesięcznego synka, który waży 8.5 kg. Martwię się, że to zbyt dużo. Wszyscy znajomi, rodzina mówią, że jest gruby. Karmię go mlekiem od krowy (rozrzedzam mleko z wodą pół na pół). Na śniadanie i kolację daję mu kaszę mannę (wypija po 250 ml albo i więcej)Na obiad daję zupki warzywne bez dodatków. Czy może powinnam zmienić mu jadłospis? Dawać więcej warzyw? A może powinnam mu dawać sztuczne mieszanki mleka? Co mam robić? Bo martwię się trochę tym, że jest taki gruby jak na swój wiek.

Witaj, moja córka w wieku 7 miesięcy również tyle ważyła, natomiast kiedy zaczęła już sama chodzić waga stanęła w miejscu- dziecko bardzo wyszczuplało.
W żywieniu dzieci powinniśmy się skupić na jak największym urozmaiceniu diety. Nie powinno w niej brakować owoców i warzyw, najlepiej w postaci surowej. Nie bój się dawać dziecku owoców i warzyw do gryzienia- w ten sposób będzie sobie masować ząbki. Ja bym jeszcze dziecko w wieku 7 miesięcy karmiła mieszankami mlecznymi ze względu na dobrą wartość odżywczą. Pozdarwiam