Wahania nastroju pomimo stosowania antydepresantów

Dzień dobry, moja siostra leczy się psychiatrycznie. 1 diagnozę jaką postawiono to depresja. Po dłuższym czasie odstawiła leki i 2 wstępną diagnozę jaką postawiono to nerwica. Dostała przepisany lek (antydepresant) jednak ma straszne wahania nastrojów codziennie. Jakby nie była sobą...Wychodzi na ulice rozmawia z przypadkowymi ludzmi.Zachowuje się dziwnie i niestosownie do sytuacji.Czy to napewno nerwica?

Witam
Proponuje aby namówiła Pani siostrę na ponowną wizytę u lekarza psychiatry, tak aby mogła Pani wejść razem z siostrą i opowiedzieć o wahaniu nastrojów i rozmawianiu z przypadkowymi ludźmi. W nerwicy zazwyczaj nie ma wahań nastrojów i nieadekwatnego zachowania, to mogą być objawy innego zaburzenia, ale o tym powinien zdecydować lekarz.
Anna Suligowska

Dzień dobry, nie sposób zdiagnozować stanu pani siostry w tym miejscu, zachęcam do powtórnej konsultacji psychiatrycznej, proszę opowiedzieć lekarzowi o objawach pojawiających się mimo leków. Pozdrawiam

Trudno stwierdzić. Dwie diagnozy wskazywały nerwicę, więc coś w tym zapewne jest. Może być to również zaburzenie z pogranicza, lecz to można stwierdzić dopiero po osobistym kontakcie ze specjalistą. Jednakże polecam - oprócz przyjmowania leków - aby siostra podjęła psychoterapię. Działanie dwutorowe pozwoli na uzyskanie lepszych wyników leczenia. Pozdrawiam.