Wahania nastrojów i wewnętrzna panika

Witam wydaje mi się ze mam coś z głową. Niedawno zadałem pytanie dotyczące niemożności wypróżnienia się.Odpowiedziano mi że to przez stres.Chyba mi się pogorszyło. Kiedy idę do szkoły odczuwam coś w rodzaju wewnętrznej paniki. Mam jakieś dziwne wahania nastroju. Ide śmieje się sam do siebie z niczego, za chwilę jestem strasznie zdenerwowany( mam chęć w coś strzelić i to mocno) później z kolei chce mi się płakać. Nie mogę spać. Kupiłem sobie lek VALUSED. Jest sens wgl go brać ? Co mogę zrobić?

Witam,

najlepiej by było gdyby udał się Pan do psychologa szkolnego lub w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i opowiedział by Pan o swoich kłopotach. Wtedy specjalista zapewne miałby szerszy obraz Pana objawów i mógłyby skuteczniej Panu pomóc.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Szanowny Panie, objawy, o których Pan pisze świadczą o zaburzeniach nastroju. Problemy z wypróżnianiem się mają charakter psychosomatyczny. Stosowanie leków ma działanie doraźne, a poza tym może powodować objawy uboczne. Jeśli chodzi o Valused,
to u osób źle tolerujących korzeń waleriany mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Przy przedawkowaniu ból głowy, senność, rozszerzenie źrenicy oka, zaburzenia rytmu serca. Odsyłam do ulotki. Farmakoterapia nie zalecza objawy, ale nie dotyka przyczyny Pana cierpienia. Zalecam skorzystanie z psychoterapii. Adresy rekomendowanych terapeutów w Gdyni znajdzie Pan na stronie: www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej