Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Warfaryna, migotanie przedsionków i cukrzyca a poziom INR

Witam! Odebrałam dziś wynik INR mojej babci - czas: 13,4 sek., wskaźnik 105,2%, INR 0,94. Babcia przyjmuje Warfin 5 mg według schematu 1-1-1,5-1-1-1,5, wczoraj rano, czyli dzień przed pobraniem krwi dostało 1 tabletkę. Chciałam zapytać, czy podać dziś wieczorem np. pół tabletki i jutro normalną dawkę? Babcia bierze również Metocard, jest po wylewie i choruje na migotanie przedsionków oraz cukrzycę (w niedziele dostała truskawki). Z góry dziękuję za odpowiedź. Iza P.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Stosowanie dronedaronu w praktyce - 10 gorących pytań

Migotanie przedsionków to duży problem społeczny. Wiele osób cierpi na tę przypadłość. Leczenie migotania może polegać na podaniu dronedaronu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tej terapii.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Dzień dobry, w dniu dzisiejszym Pani babcia powinna przyjąć normalną dawkę leku. Odstawianie Warfaryny powinno mieć miejsce tylko w ustalonych przez lekarza przypadkach - np. przed przyjęciem do szpitala na operację. Z wynikiem proszę zwrócić się do lekarza zlecającego badanie - poziom INR jest w normie dla ludzi zdrowych, ale u Pani babci - w związku z leczeniem migotania przedsionków powinien być wyższy - w przedziale 1,5 - 2,5 lub nawet 2 - 3 (zależy to od tego, kiedy babcia przebyła udar mózgu). Najprawdopodobniej konieczne okaże się zwiększenie dawki leku. Pozdrawiam

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy