Wcześniejszy okres przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne od sierpnia tego roku, w dniu dzisiejszym kończę kolejne opakowanie, jednak od wczoraj mam krwawienie..nie jest to może zbyt obfite krwawienie, ale brzuch boli jak przy początku okresu no i wygląda jak skąpy okres. Tabletki brałam regularnie co do godziny, jedną tabletkę przyjęłam godzinę za późno, mniej więcej tydzień temu, ale z tego co się orientuję godzinne opóźnienie nie ma wpływu na działanie leku. Czy powinnam się obawiać tego krwawienia i udać się do lekarza? Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy jest możliwe zajście w ciążę??? Nadmienię, że od początku stosowania dostawałam okres dokładnie w 7dniowej przerwie - 2,3 dni po zakończeniu opakowania. Czuję się też ok cały czas biorąc te tabletki, żadnych innych niepożądanych objawów nie miałam. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź. Agnieszka

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Czasami zdarza się, że krwawienie występuje na dzień, dwa przed zakończeniem blistra. Z Twojego opisu wynika, że regularnie stosowałaś tabletki, nie ma zatem większych przesłanek, że mogłabyś zajść w ciążę.
Jeżeli sytuacja z krwawieniem powtórzy się w przyszłym cyklu, warto wspomnieć o tym lekarzowi prowadzącemu podczas najbliższej wizyty.

Pozdrawiam.