Węzły chłonne szyi niepowiększone, niedoczynność wykazana poprzez TSH

Witam, prosze o wyjasnienie i znaczenie opisu usg tarczycy. Prawy plat tarczycy normoechogeniczny o gladkich obrysach, o wym. 2.56cm×1.45cm×0.96cm=1.70 cm3. Lewy plat tarczycy o wym. 2.27cm×1.27cm×0.73cm=1.01 cm3. W placie widoczna torbiel o sr. 0.45cm. Cieśń tarczycy 3mm. Wezly chlonne szyi niepowiekszone. Tsh wykazalo niedoczynnosc, na wyniki ft3, ft4 czekam.

Wymiary tarczycy oraz objętość są znacznie poniżej normy co znaczy o niewykształceniu się tarczycy stąd jej niedoczynność. O dalszym postępowaniu musi zadecydować endokrynolog. Torbiel niewielka, nieistotna klinicznie.