Widoczna przepuklina dyskowa tylna dwuboczna, która miernie modeluje brzuszną powierzchnię worka oponowego

Interpretacja wyników badania kręgosłupa szyjnego rezonansem magnetycznym Na poziomie C4-C5 widoczna przepuklina dyskowa tylna dwuboczna, która miernie modeluje brzuszną powierzchnię worka oponowego i obustronnie korzenie nerwowe w zachyłkach bocznych. Zmiany uciskowe pogłębia dootworowa osteofitoza krawędziowa. C5-C6, C6-C7 widoczna przepuklina dyskowa tylna, która miernie modeluje brzuszną powierzchnię worka oponowego i obustronnie korzenie nerwowe w zachyłkach.

Wynik NMR nie świadczy o dużej patologii, ucisk na korzenie nerwowe przepuklin krążków międzykręgowych i osteofitów jest bardzo mały, ale obejmuje aż 3 zakresy przestrzeni międzykręgowych. Jeśli ten wynik NMR nie wiąże się z dużymi dolegliwościami, ubytkami neurologicznymi to wystarczające jest leczenie zachowawcze, fizjoterapia. Interpretacją i dalszym postępowaniem najlepiej, żeby zajął się neurolog.