Widoczne duże centralno-lewoboczne uwypuklenie krążka m-kręgowego
witam otrzymałam wynik TK proszę o wytłumaczenie.L4/L5 widoczne duże centralno-lewoboczne uwypuklenie krazka m-kręgowego 8mm,wypełniajacy zachyłek korzeniowy lewy.L5/S1 centralne-obuboczne,symetryczne uwypuklenie krazka m-kregowego 5mm ze zwapnieniem.Szerokośc worka oponowego w wymiarze ap 12 mm. Czy konieczna jest operacja?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na dyskopatię w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Badanie obrazowe jest jedną z wielu składowych na podstawie których dokonuje się kwalifikacji do leczenia operacyjnego. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.