Wiek kostny y 16-latki

Córka właśnie skończyła 16 lat ,wiek kostny 14,6 lat,miesiaczkuje od 1,5 roku ,ale wywołana została miesiączka i w związku z szybkim rosniecie a szczupła sylwetka brała przez roku rigevidon w celu zamknięcia nasad kości długich.Nasady nie są jeszcze zamknięte,aktualny wzrost dziewczyny 186 wzrostu.Wiem że na podstawie wieku kostnego oblicza się wzrost końcowy.Czy możemy o taką prognozę z nadgarstka uzyskac?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac sie do lekarza ortopedy dziecięcego. Po badaniu bedzie mozna coś więcej powiedzieć.