Większy poziom żelaza ze względu na krwawienie miesiączkowe

Zrobiłam badanie krwi po ostatnim dniu miesiączki i wyszło mi żelazo na poziomie 171 mikrog/dl a norma jest między 70-150, wydaje mi się że powinnam mieć własnie mniejszy a nie większy poziom żelaza ze względu na krwawienie miesiączkowe, nie brałam preparatów żelaza zjadłam po południu dzień przed badaniem talerz fasoli białej i ostatnio zaczęłam jeść ciemne pieczywo, Inne wyniki: MCV:95,6 MCH:33 MPV 11,2 Neutr 1,92. ferrytyny i TIBCnie robiłam Czy powinnam się martwić? Czy wyniki powtórzyć?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wynik nie jest niepokojący, dla dokładnego zobrazowania gospodarki żelaza w organizmie należy oznaczyć poziom TIBC i ferrytyny. Proszę zrobić za jakiś czas badanie kontrolne i ewentualnie skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym.
Pozdrawiam