Wiele zwyrodnień i dyskopatia szyjna i lędźwiowa

Dzień dobry,na bóle kręgosłupa choruję kilka lat, mam wiele zwyrodnień i dyskopatię szyjną i lędźwiową, choruję na łuszczycowe zapalenie stawów. Od kilku dni mam duże bóle szyi sztywność poranna, żeber, łopatek.W krwi wykryto antygen hla cw6, natomiast nie mam hla b27.Czy mimo to może to być objaw zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa?Proszę o odpowiedź i dziekuję.Edyta

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie każdy mający ZZSK nie musi mieć dodatniego hla b27. Opisane dolegliwości mogą być zatem spowodowane ZZSK.