Wielopoziomowe zmiany wytwórczo-zwyrodnieniowe w wyniku RM u 44-latki

witam Mam 44lata a oto i mój wynik RM z dnia 16.07.2014 niewielkie wielopoziomowe zmiany wytwórczo- zwyrodnieniowe kr. szyjnego oraz wielopoziomowe zmiany dehydratacyjno- degeneracyjne tarcz miedzykregowych.Lozdoza szyjna zniesiona.Dyskretnie kyfotyczne ustawienie osi kanału kręgowego obserwuje sie na poziomach C4-C5 i C5-C6.Na poziomach tych widoczne jest zwezenie przestrzeni płynowej przedrdzeniowej i zardzeniowej zweżona jest na poziomie C2C3.wymiar strzałkowy kanału kr.zwniejszoony do11,5mm, zaburzenia statyki kregosłupa szyjnego w przebiegu spondylozy z wielopoziomowa patologia tarcz miedzykregowych.Odcinkowe zwęzenia przestrzeni płynowej przedrdzeniowej i zardzeniowej. prosze o wyjasnienie mi czy konieczna i mozliwa jest forma leczenia...dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani nic o swoich objawach. Nie ma zatem takiej możliwości, by tylko na podstawie wyniku badania obrazowego zdecydować jak powinno wyglądać dalsze leczenie. Bez wątpienia warto jednak podjąć próbę rehabilitacji. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą neurologiem.