Wielotorbielowatość nerek z mutacją genu HNF1 i hipomagnezenią

Dzisiaj dostałam wyniki badań genetycznych mojego maluszka. Synek ma wielotorbielowatośc nerek z mutacją genu HNF1 i hipomagnezenią. Synek ma 5 miesięcy. Wyniki badań dobre, na jednej nerce 5 torbieli na drugiej 3. Nigdzie nie ma informacji na temat tego typu wielotorbielowatości. Podobno jest niezwykle rzadka. Jaki przebieg ma ten typ choroby? jakie są rokowania? dowiedziałam się że istnieje również ryzyko zachorowania na cukrzycę typu mody 5. jakie jest prawdopodobieństwo zachorowania?

Z wynikiem badań genetycznych proszę zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego. Wykryte schorzenie należy do chorób niezbyt często występujących i skierowana będzie Pani do osób posiadających wiedzę nie tylko książkową ale i doświadczenie.