Wirus HPV i złe wyniki cytologii

witam.mam 32 lata rok temu wykryto u mnie po ciazy wirusa HPV . Mam zla cytologie wynik jej to ; ogolna ocena rozmazu- zmiany w komorkach nablonka plaskiego.zmiany odczynowe spowodowane zapaleniem.Nietypowe komorki nablonka plaskiego-nie mozna wykluczyc zmian duzego stopnia-ASC-H. Obraz cytologiczny odpowiada Grupie Masc-h. Czy to swiadczy juz o nowotworze??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości wymagają dokładniejszej diagnostyki, tj. wykonania kolposkopii oraz pobrania wycinków, co umożliwi wykonanie dokładnego badania histopatologicznego. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko niezwłocznie udać się do specjalisty ginekologa.