Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wirus HPV onkologiczny widoczny w cytologii

Koleżanka chciała zaszczepić się na raka szyjki macicy, ale podczas cytologi wyszedł jej wirus HPV onkologiczny. Podczas wizyty ginekolog powiedziała,że jeśli miała partnera seksualnego to nie ma sensu sie szczepić,że to tylko jest działanie na całe życie w przypadku dziewic a po współżyciu niestety takie szczepienia trzeba corocznie odnawiać.Kiedy jest za późno na szczepienie?Czy jeśli seks z partnerem odbywał się bez wytrysku jest ten sam problem?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Lek. Piotr Wajda Ginekolog, Krosno
87 poziom zaufania

A ja uważam, że szczepienie ma sens w każdym przypadku. Szczepienie trzykrotne powoduje wytworzenie p-ciał, które utrzymują się długo i nie trzeba sie szczepić dodatkowo. W przypadku infekcji HPV ważne jest czy ten wirus połączył sie z materiałem genetycznym nosiciela czy nie. Czyli czy mRNA jest dodatnie czy nie. Jesli sie nie połączył, to taka infekcja może ulec samowyleczniu w 90 % przypadków. W każdym przypadku jednak szczepionka daje dodatkową ochronę i jeśli nawet to miałoby być działanie skuteczne tylko w 10% to i tak sie opłaci.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy