Zaburzenia erekcji podczas zażywania leków na nadciśnienie tętnicze

Witam, mam 25 lat. Czytałem dużo na tej stronie szukając odpowiedzi na moje pytanie i nie do końca znalazłem. Chodzi o mój wzwód. Dodam, że leczę się na nadciśnienie tętnicze, przyjmując leki, ale zanim je zacząłem przyjmować miałem ten sam problem, także wykluczam, że to jest powód. Ujmę to najprościej jak się da. Chodzi o to, że powiedzmy przez tydzień czy dwa mam normalny wzwód, a później przez tydzień mam problem typu, że się pojawia, ale nie taki jak powinien być - zanika, jest slaby. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!

Zaburzenia wzwodu mogą mieć różną etiologię. U młodych mężczyzn najczęściej obserwuje się podłoże psychogenne. U Pana, mimo młodego wieku, zostało rozpoznane nadciśnienie tętnicze, które wtórnie może prowadzić do zaburzeń erekcji. W treści zapytania nie podaje Pan wielu cennych informacji takich jak Pana styl życia, waga, stosowanie używek w tym papierosów. Choć informacje wydają się z pozoru błahe , w zestawieniu z nadciśnieniem tętniczym dają pełniejszy obraz Pana sytuacji. W większości zaburzeń początkowo problemy z osiągnięciem pełnego wzwodu mają charakter przejściowy. Nie jest to zatem objaw patognomoniczny pozwalający na ustalenie przyczyny dolegliwości. W obecnej sytuacji wskazana byłaby zatem wizyta u urologa, który zbierze z Panem dokładny wywiad chorobowy oraz zbada prącie. Pozdrawiam