Czy zmuszać niemowlę do picia?

Witam! Mam 7-miesięczną córkę, która od ukończenia 5 miesiąca je mleko modyfikowane. Oprócz tego jogurty, kaszkę robioną na mleku no i oczywiście obiadki, owoce. Problem polega na tym, że nie chce pić nic innego jak mleko. Próbowałam wszystkiego: różnych soków dla dzieci, herbatek, wody, a także smoczków, kubków niekapków, łyżeczką, strzykawką i nic! Próbuję codziennie od 2 miesięcy i nic. Nastraszono mnie, że jeśli nie będzie piła to grozi to kamicą nerkową! Czy to prawda? Pytanie zatem czy dawać picie na siłę pomimo ewidentnej niechęci? Z góry dziękuję.

Witam serdecznie! Prawidłowe nawodnienie dziecka jest bardzo ważnym elementem i rzeczywiście warto zwracać uwagę na to co i w jakich ilościach dziecko pije. Natomiast jeżeli córeczka nie chce na razie przyjmować innych płynów niż mleko, to na siłę nie warto dziecka do tego zmuszać. Kierunek, który Pani obrała wydaje się słuszny - czyli poprzez wprowadzanie nowych produktów czy przedmiotów stara się Pani dziecko zaciekawić i zachęcić do rozszerzenia przyjmowanych płynów. Proszę dalej cierpliwie postępować w ten sposób. Jednak proszę zwracać uwagę aby ilość podawanych płynów (w tym zupek, mleczka) była zbilansowana do wieku córeczki. Proszę jeszcze zwrócić uwagę że w dni upalne, czy podczas gdy dziecko gorączkuje istnieje konieczność zwiększenia ilości podawanych płynów. Być może latem, gdy dni będą ciepłe łatwiej będzie nauczyć maluszka picia innych płynów, gdyż zwiększa się wówczas odczuwalne pragnienie. Pozdrawiam