Jak przestać karmić 15-miesięczne dziecko nocą?

Witam! Bardzo proszę o pomoc! Moja 15-miesięczna córeczka w dalszym ciągu domaga się jedzenia w nocy. Od 2 m-cy jest na mleku modyfikowanym. Wcześniej była karmiona piersią. Dostaje po kolacji (godz. 19.50 - 250 ml mleka). Innego nie toleruje. Później, tzn. o 21.30 domaga się również mleka - dostaje następną dawkę 250 ml i zasypia bez budzenia do godz. 3.00. Później dostaje również 250 ml mleka i śpi do 5.00, gdzie budzi się i chce znowu jeść. Dostaje znowu mleko – 150 ml i śpi do 7.00. Gdy się obudzi, podaję jej herbatkę, ale to wywołuje złość. Robię jej śniadanie (8.30 – 9.30) - kanapka z wędliną lub paróweczki, lub kanapki z dżemem, naleśniki. Jajek na twardo i miękko lub jajecznicę, twarożku nie toleruje (lubi konkrety). Później około 11.00 daję jej jabłko lub banana. Idziemy później na spacer (pada, nie pada zawsze jesteśmy na dworze). Córeczka na spacerze śpi 1,5 godz. Wracając do domu pije tylko herbatkę lub gdy się domaga jedzenia dostanie ciastko - biszkopcik.

Obiad podaję o 14.30 - 15.00. Zjada czasami cały, jeśli wstrzelę się w podniebienie. Później jest deser 17.00 (albo banan, jabłko, mandarynka, jogurt lub inny deserek czekoladowy - tak na przemian). O 18.15 kąpiemy córeczkę. Później o 19.00 jest kolacja - kanapka z wędliną lub makaron na mleku. Czasami zjadana, ale w większości przypadków nie. O 20.15 domaga się już mleka. Dostaje 250 ml. Później chce znowu przed snem około 21.30 - następne 250 ml. I tak jest dzień w dzień. Próbowaliśmy ograniczać (zmniejszać dawkę mleka), ale to tylko bardziej złościło córkę, niż pomagało. Podawaliśmy również w nocy wodę/herbatę, ale to tylko wywoływało płacz i wołanie o „am”. Wiem, że nie powinna jeść nocą, ale jak mam to zrobić. Inne dzieci nie jedzą już od dawna w nocy. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Zachęcam do rozmowy z pediatrą, ponieważ lekarz po przeprowadzonym badaniu kontrolnym jest w stanie ocenić, czy należy martwić się częstym piciem mleka, czy raczej warto podjąć inne działanie. Każde dziecko zaspokaja swoje potrzeby w indywidualny sposób, stąd pani córeczka może ma większą potrzebę karmienia w nocy lub korzystania z przywileju bycia dzieckiem i nie może rozstać się ze smoczkiem.

Zachęcam do przygotowywania dziecka do zmiany: wyrzucenie butelki ze smoczkiem, na korzyść kubeczka, zachęcając malucha do picia soczków, herbatek w ciągu dnia. Później można spróbować podać odrobinę mleka w kubku, choć może to spotkać się z niechęcią.

Polecam również włączanie do diety malucha różnych produktów, początkowo w malutkich ilościach, takich jak: kalafior, groszek, brokuł, budynie, kaszka manna;)

Pozdrawiam