Żywienie 5,5-miesięcznego dziecka cierpiącego na refluks

Witam mam 5.5miesięcznego synka choruje na refluks.chciałabym się dowiedziec czy dobrze jest wprowadzona dieta ponieważ ma teraz częste bóle brzuszka.mniej więcej 8godz dostaje deserek bananowy gerbera 11godz mleko 130ml nutramigen 15godz zupka dyniowa z płatkami ryzowymi godz18 mleko i tak jeszcze w nocy do 3 butelek mleka zje do kolejnego deserka i miedzy czasie podaje 50ml herbatki jabłko z melisa.Zdaje mi się ze nie najada się taka porcja mleka czy można zwiększyć?I ile płynow może dostać?

Witam, w przypadku małych dzieci przede wszystkim zalecam konsultację z pediatrą. Dzieciom z refluksem, aby zapobiec ulewaniu podawać można mleko AR. Dobrze, aby ostatni posiłek był godzinę przed snem, raz dobrze jest podawać mniejsze porcje mleka za to częściej.