Napady lęku po odstawieniu marihuany

Witam, od 2 lat borykam się z pewnym problem. Problem zaczął występować kiedy z dnia na dzień odstawiłem marihuanę. Paliłem nałogowo przez około 5 lat przynajmniej 2 razy w tygodniu. Mianowicie w dużych skupiskach ludzi - galerie handlowe itp. mam uczucie, że zaraz mogę zemdleć oraz uczucie lęku. Ostatnio doszło też do tego, że jadąc samochodem mam napady lęku, które przeciągają się też do stanu odrealnienia np. przez godzinę kręci mi sie w głowie, czuję że nie jestem w tym miejscu i w tym czasie czuję się pobudzony, nie mogę znaleźć sobie miejsca. Do tego dochodzi chroniczne zmęczenie i brak energii oraz problemy z zasypianiem.

Witam!

Objawy przez Pana opisane są zdecydowanie niepokojące i wymagają szybkiego działania, ponieważ ich konsekwencje mogą stanowić zagrożenie zarówno dla Pana, jak i otoczenia. Specjalistą, którego pomoc jest tu niezbędna, jest psychiatra. Zanim odrzuci Pan tę poradę, obawiając się kwalifikacji jako "wariata" - co robi w pierwszym odruchu wielu ludzi - proszę uważnie się zastanowić. Psychiatra ma odpowiednią wiedzę na temat zarówno terapii psychologicznej, jak i dobrania odpowiednich leków - przeciwlękowych, wspomagających zasypianie, uspokajających. Ponadto w zakresie tego właśnie specjalisty jest leczenie ludzi uzależnionych od wszelkich substancji, jak i następstw tych uzależnień. Podjęcie terapii - a na początek konsultacja specjalistyczna - ma ogromne znaczenie, zwłaszcza, że jak wspomniałam, brak działań może zagrozić bezpośrednio Panu jak i otoczeniu - np. wystąpienie napadów lęku czy uczucia zbliżającego się zasłabnięcia podczas jazdy samochodem może skończyć się wypadkiem. Proszę o tym pamiętać.

Pozdrawiam