Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie lęków po odstawieniu marihuany

witam dzisiaj mija miesiąc jak biorę lek haloperidol 1 mg czasami jak się źle czuję wspieram się afobamem lęki które miałem po odstawieniu marihuany jak by zaniknęły teraz mam taki etap że nic mnie nie cieszy jestem jak by nieobecny na niczym mi nie zależy lekarz psychiatra powiedział ze będzie to leczenie dwutorowe najpierw haloperidolem później lekami przeciwdepresyjnymi mam pytanie czy ja w ogóle z tego wszystkiego wyjdę na prostą i będę takim samym szczęśliwym człowiekiem jak kiedyś ????
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Leczenie nerwicy

Reakcja na środki psychoaktywne jest wypadkową wielu czynników, zależy nie tylko od rodzaju substancji, ale od osobowości, skłonności genetycznych itd.
Zespół amotywacyjny czyli "na niczym mi nie zależy" to dość częste powikłanie marihuany.
Jest Pan pod opieką specjalisty i proponuję szczerze rozmawiać z Nim, bo zna On więcej faktów z Pana CV.
Pozdrawiam.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Witam, ma Pan szansę powrócić do równowagi po odstawieniu marihuany oraz leczeniu farmakologicznym. Proszę być dobrej myśli, jest to jednak proces na który potrzebny jest czas. Odczuwana anhedonia jest efektem długotrwałego wpływu narkotyku. Aby sobie pomóc, lepiej radzić sobie w tym trudnym dla Pana okresie, warto skorzystać z pomocy psychologa i psychoterapii. Jeżeli potrzebuje Pan dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy