Bóle i uczucie ciężkości głowy

Witam! Około 3 tygodnie temu zaczął sie mój problem. Będąc w pracy na nocnej zmianie, zacząłem czuć się tak jak bym miał zasłabnąć, jakby kręciło mi się w głowie. Nie robiło mi się ciemno przed oczyma ani nie miałem takiego prawdziwego kręcenia się w głowie, to było coś tak jakbym tracił kontrolę nad swoim ciałem, ręce zaczęły mi drżeć, nogi chwilowo jakbym miał z waty, do tego dochodziło takie jakby naciskanie na klatkę piersiową. Nie był to ból, nie zabierało mi oddechu. Usiadłem na parę chwil i zaczęło mi przechodzić. Po około godzinie postanowiłem znowu zacząć pracować i po kilku chwilach wszystko wróciło. Wystraszyłem się i pojechałem na pogotowie. Tam zmierzono mi ciśnienie krwi i było dobre, zrobili jakieś badanie krwi, które także było w porządku, zrobiono mi również EKG serca, które wyszło bardzo dobrze, jak to lekarz powiedział. Wydaje mi się, że zbadali mnie tylko pod kątem problemów z sercem. Po tym wydarzeniu wziąłem sobie dzień wolnego i następnego dnia (piątek) wróciłem do pracy, było w porządku.

Po weekendzie wróciłem do pracy (na popołudniową zmianę) i co jakiś czas pojawiało się u mnie to uczucie tracenia kontroli nad własnym ciałem, doszły do tego bóle głowy, i takie uczucie, że głowa jest dużo cięższa i wypchana czymś w środku. Do tego ból na wysokości zatok, i tak było niemal codziennie, zacząłem brać witaminy, jeść więcej i więcej spać, bo myślałem, że to przemęczenie, gdyż ostatnie miesiące były dla mnie bardzo ciężkie. Dużo pracowałem, rozstałem się ze swoją narzeczoną po 5 latach związku, co jest dla mnie bardzo ciężkie i stresujące. Nadużywałem sporo alkoholu, do tego nieregularne i niezdrowe odżywianie. Dodam, że te objawy zazwyczaj występowały tylko w pracy i przy gwałtownych ruchach jak i przy schylaniu. Ale od dwóch dni, nawet gdy siedzę odczuwam to wyżej opisane uczucie w głowie. Zauważyłem też, że śpiąc wiało mi na głowę zimne powietrze z okna. Czasami trzęsą mi się dłonie. Mam 24 lata, 197 cm wzrostu, 136 kg wagi, poza pracą raczej mało się ruszam. Nigdy wcześniej nie miałem nic podobnego do opisanego wyżej problemu. Żadnych problemów z bólami głowy, żadnych problemów z sercem, jedynie często choruję na anginę (od dziecka) z powodu trzeciego migdałka, który już dawno powinienem usunąć. Chciałbym dowiedzieć się co to może być. Jakie badania powinienem zrobić. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Witam! Doradzam udanie się do lekarza rodzinnego, który przede wszystkim zbierze dokładny wywiad na temat objawów, zbada łącznie z pomiarem ciśnienia i zleci wykonanie EKG. Powinien zlecić również podstawowe badania krwi - morfologia, elektrolity, glukoza, lipidogram, parametry wydolności wątroby i nerek, badanie ogólne moczu, RTG klatki piersiowej, USG jamy brzusznej. W związku z wywiadem powiększonego migdałka wskazana jest również konsultacja laryngologiczna, opisany ucisk i bóle głowy mogą się wiązać z zapaleniem zatok, któremu sprzyjają powiększone migdały. Pozdrawiam