Kołatanie serca, uczucie ciężkości glowy oraz napięcia karku i szyi

Od roku mam niepokojące objawy m.in:kołatanie serca,uczucie ciężkości glowy oraz napięcia karku i szyi(tak jakby szyja nie mogła utrzymać głowy),zimne poty,uderzenia gorąca,zawroty głowy, duszności,ucisk na klatce piersiowej,trzęsące i pocące się dłonie,poczucie rozchwiania.Objawy te powodują niechęć do kontaktów,boję się nawet podróży do pracy- mam obawy że coś mi się stanie. Miałam badania krwi,hormonów, eng,echo serca ekg,tomografie głowy, dopplera szyi i wszystko wyszło ok.Czy to nerwica?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli wcześniejsze badania nie wykazały przyczyny organicznej najpewniej powodem są zaburzenia psychiczne, być może nerwica. W celu potwierdzenia lub wykluczenia nerwicy oraz leczenia sugeruję kontakt z psychiatrą.