Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kołatanie serca, uczucie ciężkości glowy oraz napięcia karku i szyi

Od roku mam niepokojące objawy m.in:kołatanie serca,uczucie ciężkości glowy oraz napięcia karku i szyi(tak jakby szyja nie mogła utrzymać głowy),zimne poty,uderzenia gorąca,zawroty głowy, duszności,ucisk na klatce piersiowej,trzęsące i pocące się dłonie,poczucie rozchwiania.Objawy te powodują niechęć do kontaktów,boję się nawet podróży do pracy- mam obawy że coś mi się stanie. Miałam badania krwi,hormonów, eng,echo serca ekg,tomografie głowy, dopplera szyi i wszystko wyszło ok.Czy to nerwica?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Jak ustrzec się przed chorobą niedokrwienną serca?

Choroba niedokrwienna serca może doprowadzać do bolesnej dusznicy oraz zawału mięśnia sercowego. Wraz ze swoimi podtypami, stanowi jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w krajach zachodnich. O tym, jak ustrzec się przed wystąpieniem tego schorzenia, opowiada prof. Tomasz Pasierski, kardiolog.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Jeżeli wcześniejsze badania nie wykazały przyczyny organicznej najpewniej powodem są zaburzenia psychiczne, być może nerwica. W celu potwierdzenia lub wykluczenia nerwicy oraz leczenia sugeruję kontakt z psychiatrą.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy