Kołatanie serca, uczucie ciężkości glowy oraz napięcia karku i szyi
Od roku mam niepokojące objawy m.in:kołatanie serca,uczucie ciężkości glowy oraz napięcia karku i szyi(tak jakby szyja nie mogła utrzymać głowy),zimne poty,uderzenia gorąca,zawroty głowy, duszności,ucisk na klatce piersiowej,trzęsące i pocące się dłonie,poczucie rozchwiania.Objawy te powodują niechęć do kontaktów,boję się nawet podróży do pracy- mam obawy że coś mi się stanie. Miałam badania krwi,hormonów, eng,echo serca ekg,tomografie głowy, dopplera szyi i wszystko wyszło ok.Czy to nerwica?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Jeżeli wcześniejsze badania nie wykazały przyczyny organicznej najpewniej powodem są zaburzenia psychiczne, być może nerwica. W celu potwierdzenia lub wykluczenia nerwicy oraz leczenia sugeruję kontakt z psychiatrą.