Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych po zmianie kolejności ich przyjmowania

Witam, zażywam tabletki antykoncepcyjne Daylette, 3 dnia tabletka wypadła mi z ręki i niestety jej nie mogłam zażyć. Wzięłam więc 4 tabletkę z blistra. 3 dnia rano miałam stosunek. Dopiero 5 dnia udało nabyć mi się awaryjne opakowania tabletek i tak 4 dnia wzięłam tabletkę dla 5 dnia i 5 dnia wzięłam tabletkę z 3 dnia i 5 dnia. Od tamtej pory przyjmuje już zgodnie z blistrem. Od 3 dnia do 10 dnia stosunki odbywały się z dodatkowym zabezpieczeniem. Ulotka informowała, że należy przyjąć pominiętą tabletkę, nawet jeżeli będą to 2 tabletki naraz. Czy w związku z przesunięciem 4 tabletki na 3 dzień i wyrównaniem dopiero 5 dnia, a 3 dnia rano odbył się stosunek, czy możliwe jest, iż będę w ciąży? Pozdrawiam

Witam serdecznie! Jeżeli dobrze rozumiem, nie doszło do opóźnienia w przyjmowaniu tabletek. Jedyną modyfikacją była zamiana ich kolejności. Ze względu na rodzaj stosowanego preparatu (schemat 24+4), gdzie pierwsze 24 tabletki mają ten sam skład chemiczny, nie ma Pani podstaw do obaw o ewentualnie zniesienie działania antykoncepcyjnego. Ryzyko ciąży nie uległo zwiększeniu. Pozdrawiam