Problemy z oddychaniem po masażu relaksacyjnym

Witam, mój problem trwa już kilka miesięcy. Parę miesięcy temu byłam na masażu relaksującym. Pani masażystka nie mogła dobrze rozmasować małego miejsca z tyłu z prawej strony w okolicach pod żebrami. Mówiła, że są bardzo spięte. Po jakimś czasie zaczęłam mieć problemy z pełnym oddechem, próbowałam złapać oddech i nie mogłam, także z ziewaniem zaczynałam, otwierałam buzię i nie mogłam skończyć. Stało się to bardzo niekomfortowe, mam takie dziwne uczucie, jakbym coś dźwigała z tyłu po tej prawej stronie, jakby coś było zablokowane. Proszę o pomoc, chciałabym zrobić jakieś badania, ale nie bardzo wiem od czego zacząć. Byłam u lekarza, przepisał naproxen, ale boję się eksperymentować, męczy mnie ta cała sytuacja i boję się, że to może być coś poważnego. Dziękuję.

Witam, jeśli lekarz rodzinny przepisał wspomniany preparat nie diagnozując problemu, doradzam konsultację ortopedyczną. Prawdopodobnie dolegliwości są wynikiem przeciążenia bądź urazu. Konieczne jest jednak badanie fizykalne, być może również diagnostyka radiologiczna i/lub ultrasonograficzna. Zależnie od uzyskanych wyników konieczne może okazać się poszerzenie diagnostyki o badania laboratoryjne. Pozdrawiam