Wizyta u ginekologa 10 dni po stosunku a prawdopodobieństwo ciąży

Bylam u ginekologa 10 dni po stosunku, stwierdził po badaniu ginekologiczny ze nie jestem w ciąży czy mam sie obawiać ze jefnak to ciąża?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, po 10 dniach od stosunku z reguły nie można "wybadać" ciąży, możliwy jest wzrost poziomu hormonu beta-hCG oceniany badaniem krwi (test z moczu może jeszcze wychodzić negatywny). Tak wczesnej ciąży z reguły nie można też uwidocznić w badaniu USG.
Prawdopodobieństwo ciąży zależy też m.in. od dnia cyklu, w którym doszło do stosunku.