Wkładka M***

Witam. Mam 36 lat, dwoje dzieci. 3.11.2010 r. w 6 dc zostałam posiadaczką wkładki M****. Wszystko byłoby ok (nic mnie nie bolało, nie plamiłam, brzuch mnie nie bolał) do czasu, kiedy w 12-13 dc lekko bolało mnie podbrzusze, a już w 15 dc pojawiło się lekkie plamienie, a dziś 16 dc mam wrażenie, że to plamienie nasila się. Czyżbym po 1,5 tygodnia mogła dostać okres? Jeszcze jedno pytanko Panie doktorze. Czy jest możliwe, że wkładka mi się po prostu przesunęła bądź wysuwa i dlatego zaczynam plamić? Zaraz po założeniu wkładki zaczęłam badać czy niteczki sa na miejscu, niestety wtedy ich nie wyczuwałam. Natomiast jak sprawdzałam wczoraj w 15 dc to czułam bardzo dobrze niteczki. Czyżby wkładka wysuwała się?
36 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Plamienia i ból są najczęstszą komplikacją po założeniu wkładki. Czasem przechodzą one z czasem, a czasem są powodem rezygnacji z wkładki jako metody antykoncepcyjnej. Niektóre kobiety nie tolerują wkładek, ale to niewielki procent. Przesunięcie się nitek w pochwie może świadczyć o zmianie położenia wkładki w macicy, co może być przyczyną plamień. Jeśli plamienia nie ustaną może się Pani zgłosić do swojego ginekologa, który wkładkę zakładał, na kontrolę jej położenia i konsultacje w sprawie krwawień.

Pozdrawiam serdecznie!