Wlewanie mleka matki do nosa na katar dla 4-tygodniowego dziecka

Witam, u mojego 4 tygodniowego synka pojawił się katar. Słyszałam że mozna do noska wlewac mleko matkio. czy to prawda

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Absolutnie nie powinna Pani aplikować mleka do nosa. Może to skutkować m.in zadławieniem. W przypadku wystąpienia kataru proszę udać się do lekarza.