Włókniakomięsak skóry u 39-letniej osoby

Witam,właśnie dowiedziałam się od lekarza ,że mam włokniakomięsaka guzowatego skóry.Lekarz powiedział że trzeba go usunąć jak najszybciej, a jęśli chcę wiedzieć coś więcej na ten temat to mam sobie poczytać w internecie ,bo on mi nie będzie robił wykładu.W sieci pisze niewiele co mnie interesuje dlatego proszę o nakreślenie czegoś więcej o tej chorobie,jak rokowanie ,przerzuty ,czyli co mnie czeka.Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Włókniakomięsak jest to nowotwór złośliwy o niskim lub pośrednim stopniu złośliwości. Rokowanie ogólne jest dobre, a odsetek przerzutów odległych wynosi 5 %, natomiast przerzutów regionalnych 1%. Proszę zgłosić się na leczenie.