Wodnista biegunka a zaparcia i śluz w kale

Dobry Wieczór, od wczoraj mam wyjątkowo wodnistą, częstą biegunkę, która nie ustępuje pomimo dwóch dawek smecty, węgla aktywnego i nifuroksazydu. Jestem rozbudzona, odczuwam niewyjaśniony niepokój, nie mogę zasnąć. Brak wysokiej gorączki ani wymiotów. Początkowo zabarwienie stolca było zielone. Na co dzień cierpię na zaparcia i bardzo dużą ilość śluzu w kale. Czy to jest powiązane z tą biegunką? Czy może to tylko zwykła infekcja? Z góry dziękuję za poradę.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisywane przez Panią dolegliwości wymagają konsultacji lekarskiej. Na podstawie opisu, bez przeprowadzenia badania, nie można ustalić przyczyny Pani dolegliwości i zaproponować leczenia. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci dalsze właściwe postępowanie. Pozdrawiam.