Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wodnisty katar i kaszel u 1,5-rocznego synka a możliwość chorych zatok

Mój synek (1,5 r.) 2 miesiące temu miał katar, który trwał około 10 dni. Katar był w kolorze żółtym.Wyglądało na to, że infekcja przeszła, ale pozostał mu od tego czasu wodnisty katar, który obecnie objawia się jedynie po nocnym odpoczynku kasłaniem (sądzę, że wydzielina z nosa spływa mu po ściankach gardła) plus ewentualnie jednym kichnięciem. Potem przez cały dzień nie ma objawów. Czy to mogą być chore zatoki?
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Badania krwi - TG

TG ? czyli trójglicerydy ? są estrami gliceroli i kwasów tłuszczowych. Są również podstawowym substratem energetycznym w organizmie oraz składnikiem tkanki tłuszczowej. Sprawdź czym grozi ich nadmiar ? czyli czym jest hipertriglicerydmia.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Jeśli dziecko nie ma żadnych innych niepokojących objawów to opisana wydzielina nie wydaje się mieć związku z zapaleniem zatok. Proszę płukać dziecku nosek wodą morską. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację ze specjalistą pediatrą.

0

Dziecko w tym wieku nie ma jeszcze wykształconych zatok, warto przepłukiwać nosek od rana ewentualnie udać się do lekarza, który może zaproponować dalsze leczenie jeśli bedzie konieczne

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy