Wole tarczycy i wynik USG

Witam. Lekarz rodzinny zauważył u mnie wole tarczycy i wysłał na usg. Wynik to: węzina 2 mm, prawy płat 23x22x38 mm, lewy płat 22x18x34 mm. Miąższ tarczycy jednorodny, normoechogeniczny. Wyniki hormonów tarczycy wyszły w normie. Od około pół roku mam uczucie 'czegoś' w gardle i problemy z przełykaniem jedzenia i czasem śliny. Czy to możliwe, żeby objawy te były od tarczycy?

Myślę, że nie skoro wyniki badań laboratoryjnych jak i USG tarczycy są w normie. Być może dolegliwości są związane z jakąś patologią w samym gardle lub w zakresie przełyku/żołądka. Co do dalszego postępowania zadecyduje lekarz prowadzący.