Wolny fragment kostny wyrostka stawowego, foraminotomia lewostronna-otwory

Jestem po operacji kręgosłupa to jest 3 tydzień po. podczas operacji usunięto mi wolny fragment kostny wyrostka stawowego , foraminotomia lewostronna-otwory. Proszę o wyjaśnienie pojęcia dużą niepewność większość bólów minęło pozostał tylko ból w biodrze z dziwnym mrowieniem przy kaszlu [staw jest zdrowy),jest to odcinek L5/s1 i odcinek jest jakiś dziwnie sztywny.

foraminotomia - powiększono operacyjnie otwory międzykręgowe a z jednego z nich usunięto wolny fragment. Ból może być skutkiem podrażnienia korzenia nerwowego i powinien być przejściowy. Sztywność po zabiegu najczęściej jest skutkiem napięcia mięśni przykręgosłupowych również z czasem ustępuje.