Wpływ Amoksiklavu na zabezpieczenie antykoncepcyjne

Witam, w trakcie brania tabletek od 14 do 17 brała amoksiklav dożylnie. w 5 dzień przerwy było zbliżenie. Istnieje ryyzko ciąży?
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Podczas łączenia tych dwóch preparatów możliwe jest zmniejszenie skuteczności środka antykoncepcyjnego podawanego doustnie. Dlatego też warto wtedy i 7 dni po zakończeniu antybiotykoterapii stosować dodatkowe zabezpieczenie (np. prezerwatywę). Zatem ryzyko ciąży istnieje.Pozdrawiam