Wpływ antykoncepcji hormonalnej na prawdopodobną ciążę

Witam, mój okres spóźnił się 4 dni, wykonałam test ciążowy, wynik był negatywny. Pojawiło się krwawienie, więc rozpoczęłąm przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. w tej chwili przyjełam 6 tabletek, wraz z partnerem odkryliśmy że moje piersi znacząco się wypełniły, a moja pochwa stała się węższa, czy to możliwe że tak szybko zareagowałam na przyjmowane hormony (novynette) czy jednak istnieje szansa że jestem w ciąży, i jeśli tak to jak bardzo zagrażają dziecku przyjmowane pzreze mne tabletki?

Elżbieta Rhone

Witam,
należy wykonać badanie poziomu beta HCG z krwi, jednak jeśli test ciążowy był negatywny to z dużym prawdopodobieństwem nie jest Pani w ciąży. Najpewniej zareagowała Pani w ten sposób na przyjmowany lek.