Wpływ kąpieli na ciśnienie krwi

Mam pytanie w związku z rodzajem kąpieli i ciśnieniem krwi.W internecie krążą sprzeczne informacje na temat podwyższania/obniżania ciśnienia krwi podczas zimnej/ciepłej kąpieli.Proszę o przedstawienie jak to rzeczywiście wygląda oraz jak wpływa na tętno serca po wysiłku.

Piotr Pilarski

Podczas wysiłku tętno oraz ciśnienie krwi wzrasta. Podczas cieplej kąpieli zazwyczaj ciśnienie spada. Odwrotnie jest podczas kąpieli zimnej.

Pozdrawiam.