Wpływ na mózg masturbacji i oglądania porno

Na co jest narażona osoba oglądająca porno i masturbująca się ? Jakie zmiany przez to zachodzą w mózgu ?

Dzień dobry.

Jest mało prawdopodobne, by masturbacja podczas oglądania pornografii mogła wywołać jakieś trwałe, organiczne zmiany w mózgu. Z pewnością jednak ten sposób uzyskiwania satysfakcji seksualnej może doprowadzić do swoistego "skojarzenia" obu tych czynności (co dzieje się w mózgu) i uwarunkowania się na nie.
Innymi słowy - w przyszłości może się okazać, że współżycie z partnerem będzie mało satysfakcjonujące, bo pozbawione będzie np. specyficznego dla pornograficznej "estetyki" sposobu traktowania kobiety jako partnera seksualnego.

Pozdrawiam.