Wpływ pogody na samopoczucie człowieka

Witam. Proszę o odpowiedź! Czy przesilenie wiosenne ma duży wpływ na nerwicowców? Dokładniej na silniejsze lęki. Czy to normalne, że teraz przy tej pogodzie są silniejsze? Ja leczę się na depresję, nerwicę lękową, ale mimo wszystko z lękami czasami sobie nie radzę. Teraz to naprawdę mam bardzo trudne dni.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Jest mało prawdopodobne, aby zmiany pogody wywierały duży wpływ na samopoczucie osób zmagających się z lękiem. Zdarza się jednak, że osoby cierpiące np. na depresję czują się stosunkowo lepiej przy deszczowej, ponurej pogodzie - jako bardziej odpowiadającej, zgodnej z ich nastrojem.
Przy słonecznej pogodzie zachęcającej innych do aktywności - nerwicowcy czują się niedostosowani, co pogarszać może uczucie wyobcowania i przygnębienia.
Należałoby więc zastanowić się, jakie Pani osobiście nadaje Pani znaczenie pogodzie.

Z pozdrowienaimi