Czy moje bóle głowy są spowodowane pogodą?

Mam nadciśnienie pierwotne samoistne biorę tabletki na nadciśnienie . Ostatnie 2 dni okropne , 140/89 ,130/80 ból głowy okropny . Czy pomimo brania leków ,takie sytuacje mogą być od pogody . Mam 29 l , wizyta u lekarza rodzinnego we Wtorek . Ogólnie jakis czas temu ,było abym miała założony holter na 24 godz
KOBIETA, 30 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

nadciśnienie pierwotne (samoistne) oznacza, że nie jest ono spowodowane żadną inną znaną chorobą lub przyczyną wtórną. Jest to nadciśnienie tętnicze, które występuje jako niezależna choroba, a nie jako skutek innej schorzenia. W tej sytuacji ważne jest kontrolowanie ciśnienia krwi i przestrzeganie zaleceń lekarskich.

Oczywiście, różne czynniki mogą wpływać na ciśnienie krwi, w tym również pogoda. Zmiany atmosferyczne, takie jak skoki temperatury, wilgotność powietrza czy zmiany ciśnienia, mogą mieć wpływ na samopoczucie osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze. Istnieje możliwość, że takie czynniki zewnętrzne mogą wpłynąć na krótkotrwały wzrost ciśnienia krwi oraz nasilenie bólu głowy.

Niemniej jednak, jeśli objawy utrzymują się przez dłuższy okres lub są szczególnie uciążliwe, zawsze warto skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć inne potencjalne przyczyny i dostosować leczenie. Wizyta u lekarza rodzinnego we wtorek jest odpowiednim krokiem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/meteopatia-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.