Wpływ przeziębienia na okres

Witam ! Biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette 28 tab. Współżyłam kiedy byłam na 2 zielonej tabletce, okres powinnam dostać następnego dnia. Jestem teraz przeziębiona. Czy to może mieć wpływ na brak okresu ? Zaznaczam że przyjęłam wszystkie tabletki , bez biegunki i wymiotów. Czy jest możliwe, że mogłam zajść w ciążę ? Proszę o poradę .
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Generalnie żadna metoda antykoncepcyjna nie chroni w 100% przed ciążą. Jednak jeśli tabletki przyjmowane były w sposób regularny takie ryzyko jest minimalne. Bardzo możliwe że zatrzymanie krwawienia związane jest z przeziębieniem lub utrzymującym się wysokim poziomem hormonów. Jeśli sytuacja powtórzy się w kolejnym cyklu wskazana jest wizyta u ginekologa - być może konieczna będzie zmiana preparatu na inny, o mniejszej ilości hormonów.