Wpływ seksu na zdrowie

Czy seks może poprawić zdrowie?

Pod pewnymi względami oczywiście tak. "Udany" seks pozytywnie wpływa na nasz stan emocjonalny, stajemy się pewniejsi siebie, bardziej rozluźnieni, wydzielają się hormony wywołujące stan euforii. Dodatkowo seks jako aktywność fizyczna wzmaga przemianę materii, dotlenia, poprawia krążenie. Dzięki niektórym pozycjom seksualnym stymulujemy pracę mięśni poprzez ich napinanie i rozciąganie. Generalnie wychodzi się z założenia, że seks sprzyja zdrowiu.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
seks nie tylko może poprawić zdrowie, satysfakcjonujący seks jest częścią zdrowia. Nawet Światowa Organizacja Zdrowia uznała, że udane życie seksualne jest częścią naszego wewnętrznego dobrego samopoczucia i wpływa na ogólną ocenę jakości naszego życia. Korzyści płynące z radości uprawiania seksu mają wymiar zarówno fizyczny, jak również emocjonalny. Krótko mówiąc TAK, satysfakcjonujący seks poprawia nasze zdrowie.