Jak leczyć te zaburzenia erekcji u 35-latka?

Problem z erekcją a notoryczne infekcje Witam. Mam 34 lata całe życie byłem zdrowy nie licząc chorób dziecięcych wiadomo. Wszystko zawaliło się nagle od października 2022...dostałem pierwszy raz anginę a potem w ciągu roku miałem 6 razy ja,średnio co 2 miesiące...zapisałem sie prwatnie na wycięcie migdałów,cieszyłem się że będzie dobrze ale nie jest , minęło 2 miesiące po operacji dostałem grypy kolejny raz wysoka gorączką osłabienie , złość i duszący kaszel, nie zorientowałem się ale podobno po wycięciu migdałów człowiek często choruje choć niektórzy w ogóle nie chorują,miałem nadzieję że u mnie będzie podobnie,lekarz mi zalecał wycięcie ja się zgodziłem bo nie chciałem mieć w kółko anginy lecz z czasem żałuję decyzji...pytanko bo właśnie od 2 lat kiedy się przeprowadziłem czuję się nieszczęśliwy, zły siadła.mi totalnie poranna erekcją a seks mnie nie cieszy ,nigdy nie miałem problemów a teraz jest dramat w porównaniu z tym co miałem...wyniki wszystkiego mam dobre co robisz,na litość boską mam 35 lat w tym roku dopiero...
MĘŻCZYZNA, 35 LAT 5 miesięcy temu

Witam, Pana problem z zaburzeniami erekcji może być związany z wieloma czynnikami, w tym częstymi infekcjami, stresem i zmianą stylu życia. Po wycięciu migdałów organizm może być bardziej podatny na infekcje, co wpływa na ogólne samopoczucie i zdrowie. Warto również rozważyć, że stres i emocjonalne napięcie związane z przeprowadzką i ciągłymi chorobami mogą znacząco wpływać na zdolność do utrzymania erekcji. Aby leczyć zaburzenia erekcji, zalecam skonsultowanie się z lekarzem, aby wykluczyć fizyczne przyczyny zaburzeń erekcji i przeprowadzić dokładne badania, takie jak badania hormonalne (poziom testosteronu) oraz ocena funkcji naczyniowej penisa. Leczenie infekcji jest kluczowe, aby zmniejszyć ich wpływ na organizm i poprawić ogólną odporność. Regularne infekcje mogą osłabiać organizm, więc ważne jest, aby zająć się nimi w sposób systematyczny i skonsultować się z lekarzem w celu dobrania odpowiedniego leczenia. Wprowadzenie zdrowego stylu życia jest również istotne. Regularna aktywność fizyczna, zdrowa dieta oraz unikanie alkoholu i papierosów mogą mieć znaczący wpływ na zdrowie seksualne. Ćwiczenia fizyczne pomagają poprawić krążenie krwi, co jest kluczowe dla zdrowej erekcji. Zdrowa dieta bogata w warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty, białka i zdrowe tłuszcze może poprawić ogólne zdrowie i samopoczucie. Techniki redukcji stresu, takie jak medytacja, joga, czy terapia poznawczo-behawioralna, mogą pomóc w zarządzaniu stresem i poprawie samopoczucia. Stres może mieć znaczący wpływ na zdolność do utrzymania erekcji, dlatego ważne jest, aby nauczyć się go kontrolować i znajdować metody relaksacji. Jeśli problemy z erekcją będą się utrzymywać, rozważ konsultację z seksuologiem, który może zaproponować dodatkowe metody leczenia, w tym farmakoterapię. Leki takie jak inhibitory fosfodiesterazy typu 5 (np. sildenafil) mogą być skuteczne w leczeniu zaburzeń erekcji. Seksuolog może również zaproponować terapię psychologiczną, która pomoże w radzeniu sobie z lękiem i innymi problemami emocjonalnymi, które mogą wpływać na zdolność do utrzymania erekcji. Proszę również pamiętać, że wsparcie osoby partnerskiej może być niezwykle ważne. Otwarte rozmowy na temat problemów seksualnych mogą pomóc w budowaniu zaufania i zrozumienia w związku, co może pozytywnie wpłynąć na życie seksualne. Wspólna praca nad rozwiązaniem problemów może przynieść korzyści dla obu stron. Proszę pamiętać, że kompleksowe podejście i współpraca z odpowiednimi specjalistami mogą znacząco poprawić Pana jakość życia i zdrowie seksualne. Nie należy się wstydzić szukać pomocy, ponieważ zaburzenia erekcji są powszechne i można je skutecznie leczyć przy odpowiednim podejściu. Ważne jest także dbanie o regularny sen i unikanie nadmiernego stresu, ponieważ te czynniki mogą również wpływać na zdrowie seksualne. Regularne badania kontrolne u lekarza mogą pomóc w monitorowaniu stanu zdrowia i wczesnym wykrywaniu potencjalnych problemów. W razie potrzeby warto również rozważyć terapię par, która może pomóc w poprawie komunikacji i wzmocnieniu relacji.