Wpływ stresu na suchą skórę twarzy

Witam. Mam 19 lat i od 7 zmagam się z tłustą cerą. Od zeszłego roku pogorszyła się tak że dotykając skóry twarzy miałam wrażenie jakbym miała tłuszcz na palcach. Dzisiaj przed umyciem twarzy zauważyłam jednak że jest strasznie sucha, aż zaczęła odchodzić na policzkach. Nic z nią nie robiłam, nie używałam kosmetyków ani nie zmieniłam diety/trybu życia. Czy to coś złego? I czy ma na to wpływ stres bo od tego roku doświadczam go prawie codziennie?

Witam serdecznie,
jak pielęgnuje Pani skórę? Być może zła pielęgnacja jest przyczyną Pani problemu. Do głównych przyczyn złego funkcjonowania gruczołów łojowych (nadmiernej czy niedostatecznej) są uwarunkowania genetyczne, działanie czynników wewnętrznych - np. hormonów tu należy zaznaczyć, że stres jest również takim czynnikiem, który może znacząco wpływać na funkcjonowanie organizmu, narządów, a w tym również skóry, ważne są również czynniki pochodzenia zewnętrznego- klimat, warunki pracy, oraz niewłaściwa pielęgnacja. Myślę, że zmiany typu cery można upatrywać w tych właśnie czynnikach, jednak trudno jednoznacznie w tej chwili odpowiedzieć co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Stres jest przyczyną wielu chorób, jeśli to możliwe proszę ograniczyć stresowe sytuacje. Proszę pamiętać również, że rodzaj cery może w ciągu życia zmieniać się i jest to naturalne.
Pozdrawiam.