Wprowadzenie pokarmów dla półrocznego dziecka

Witam serdecznie, Nasz 6 miesięczny synek karmiony piersia od 2 tyg ma wprowadzone produkty stałe czyli warzywka plus owoce (słoiczki po 125g).Za tydzień wracam do pracy, synek wciąż będzie karmiony piersia jednak obawiam sie ze ściągnięte mleko plus słoiczki nie wystarcza. Chciałabym wprowadzić na śniadanie kleik ryżowy, ale pediatra twierdzi ze nie ma co dziecka rozpychać bo i tak jest duzy i pulchny. Czy faktycznie zrezygnować z kleikow czy podać jeśli dziecko nie najada sie. Dziękuje:)
Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, sugeruję zastosować się do zaleceń pediatry, który ma możliwość zbadania dziecka i bezpośredniej oceny jego stanu klinicznego. Sam kleik nie zaszkodzi dziecku, ale wobec podejrzewanej nadwagi można też spróbować dopajać dziecko w ciągu dnia wodą, jeżeli mleko i pokarmy stałe nie wystarczają.