Wrażliwy ząb po leczeniu kanałowym i zmiany na dziąsłach

Witam.Leczę zęby na bieżąco,ostatnio leczyłam górną trójkę i czwórkę,miesiąc po plombowaniu ząb reagował na zimno i ciepło,pobolewał,pani doktor stwierdziła,że to odsłonięte kanały szyjkowe,więc je zamknęla,póżniej robiła mi higienizację jamy ustnej i potem pojawiła mi się twarda gulka na dziąśle,dostałam antybiotyk Clindamycin-MIP i nie pomogło.Stąd moje pytanie co to może by i do jakiego lekarzac, nadmienię,że to nie boli,ale gdy mocniej naciskam to odczuwam ból trojki.Prosze o odpowiedź.

Dzień dobry!
Według opisu wnioskuje, że mogło u Pani dojść do obumarcia miazgi zęba po pierwotnym leczeniu ubytków.
Miazga zęba może obumrzeć z różnych powodów.
Teraz należałoby zrobić zdjęcie RTG wewnątrzustne przylegające trójki i czwórki oraz przeprowadzić kliniczne testy żywotności miazgi.
Raczej wskazane będzie wykonanie leczenia kanałowego.
Z życzeniami zdrowia K. Sławecki!