Wskazania do powtórzenia badania TK żył
Witam.Jeszcze raz pytanie odnośnie "Zatkanie żył wskutek miażdżycy.". TK wykazało 33% drożności 3 lata temu, czy należy powtórzyć teraz badanie? pozdrawiam wiktor

MĘŻCZYZNA, 60 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z lekarzem kardiologiem. W przypadku wyniku badania TK, takiego jak w Pana przypadku, zaleca się powtórzenie badania, w celu określenia drożności zobrazowanych wówczas żył (czy drożność uległa poprawie bądź pogorszeniu).
Pozdrawiam.