Wskazania do powtórzenia badania TK żył

Witam.Jeszcze raz pytanie odnośnie "Zatkanie żył wskutek miażdżycy.". TK wykazało 33% drożności 3 lata temu, czy należy powtórzyć teraz badanie? pozdrawiam wiktor

Witam serdecznie,

Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z lekarzem kardiologiem. W przypadku wyniku badania TK, takiego jak w Pana przypadku, zaleca się powtórzenie badania, w celu określenia drożności zobrazowanych wówczas żył (czy drożność uległa poprawie bądź pogorszeniu).

Pozdrawiam.