Wynik TK głowy 47-latka
TK głowy... układ komorowy nadmiotowy asymetryczny /wydłużony róg potyliczny komory lewej bocznej/ ..... pojedyncze uwapnione blaszki miażdzycowe w obrębie wewnątrzczaszkowych odcinków tętnic jak to rozumieć??

MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Przyczyny asymetrycznego układu komorowego mogą być różne i jeżeli nie są powodowane zmianami rozrostowymi to zwykle wynikają ze zmian wrodzonych i nie są groźne (zaznaczam, że piszę to nie mając możliwości oceny obrazu TK). Blaszki miażdżycowe są wynikiem miażdżycy naczyń i mogą doprowadzić do udaru niedokrwiennego mózgu - konieczna jest konsultacja z kardiologiem i leczenie miażdżycy oraz ocena profilu ryzyka naczyniowego.