Orgazm w ciąży a bezpieczeństwo

Dzień dobry, zacznę od tego, że moja partnerka jest w ciąży i chciałbym zapytać, czy można z kobietą w ciąży uprawiać sex i doprowadzać ją do orgazmu? Zastanawiam się, czy orgazm w ciąży jest bezpieczny, bo czytałem gdzieś, że może doprowadzić do porodu i chciałbym potwierdzenia tej informacji od specjalisty. Czy przez orgazm w ciąży możliwe jest wystąpienie przedwczesnego porodu? Boję się też o zdrowie dziecka i nie wiem, czy nic mu nie grozi w takiej sytuacji. Jakie mogą być konsekwencje? Czy pewne jest, że orgazm w ciąży doprowadzi do rozpoczęcia akcji porodowej przed planowanym terminem? Bardzo proszę o szybką odpowiedź dotyczącą orgazmu w ciąży. Partnerka ma wizytę kontrolną u swojego lekarza dopiero za kilka dni, a przy ostatniej zapomniała o to zapytać. Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, to nie ma przeciwwskazań do współżycia.

Dzień dobry!

Tak, zdrowa, prawidłowo przebiegająca ciąża nie jest przeciwwskazaniem do współżycia. Według statystyk ok. 85% kobiet współżyje w ciąży, ale ok. 50% odczuwa wobec tego niepokój o zdrowie dziecka, stres itp. - niepotrzebnie. Jeśli jednak pojawiają się jakiekolwiek nieprawidłowości ciąży, należy zapytać lekarza ginekologa, czy możecie spokojnie i bezpiecznie uprawiać seks. W prawidłowej ciąży skurcze macicy podczas orgazmu nie wywołają porodowej akcji skurczowej. Skurcze związane z orgazmem i nasienie mężczyzny może wywołać, przyspieszyć poród tylko w ciąży przenoszonej lub w momencie, kiedy termin porodu jest już bardzo bliski.

Pozdrawiam!